26 września, 2023
Brykiet z trocin oraz jego produkcja.

Brykiet z trocin oraz jego produkcja.

Na chwilę obecną, brykiet z trocin to jeden z najnowocześniejszych materiałów opałowych, które zapewniają nam komfort cieplny, przy zredukowanej emisji zanieczyszczeń do środowiska. Jest to, można nawet powiedzieć, opał ekologiczny, odnawialny. Podczas gdy my spalamy brykiet z trocin, to nowe drzewa już rosną. Poza tym, w jego produkcji wykorzystywane są odpady z produkcji stolarskiej oraz tartacznej. Wszelkiego rodzaju wióry, trociny i zrębki, stanowią idealny materiał do produkcji brykietu. Dzięki temu, znajdujemy sensowne zagospodarowanie dużych ilości odpadów drzewnych, i nie jesteśmy zmuszeni do prowadzenia wycinek drzewnych na potrzeby produkcji brykietu.

Jak wytwarzany jest brykiet z trocin?

Przede wszystkim, aby powstał brykiet z trocin, potrzebujemy odpowiednio przygotowanego materiału wsadowego, a więc… tak, trocin. Trocin, ale także innych odpadów, jak chociażby wióry i zrębki. Wszystko to powinno zostać w pierwszej kolejności starannie wysuszone. Dlatego też, zakłady zajmujące się produkcją brykietu, posiadają duże pomieszczenia suszarniane, gdzie dostarczany materiał wsadowy, może zostać wysuszony, zanim trafi na produkcję. Jest to bardzo istotną kwestią, bowiem wytwarzanie brykietu realizowane jest przy użyciu wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia. Dostarczone wióry i trociny, są w brykieciarce prasowane. W toku tej czynności, dochodzi do wyciskania naturalnej żywicy, która stanowi tutaj lepiszcze. Dzięki temu, nie trzeba stosować jakichkolwiek chemiczny środków klejących, a wytworzony brykiet z trocin jest jeszcze bardziej ekologiczny.

Maszyny do produkcji brykietu.

Kluczową rolę w procesie produkcji brykietu, odgrywać będą brykieciarki. Obecnie na naszym rynku, najbardziej popularnym dostawcą tego typu urządzeń, jest firma Briklis Polska. Zapewnia ona dostawy profesjonalnych brykieciarek, które pozwalają na rozpoczęcie produkcji brykietu z dużą wydajnością. Maszyny te są w pełni sterowane cyfrowo. W zasadzie to są to bardziej kompletne linie produkcyjne, niż tylko pojedyncze maszyny. Ich wdrożenie do produkcji sprawia, iż wytwarzany brykiet z trocin, będzie charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jest to wręcz kwestią kluczową, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Korzystając z linii dostarczanych przez Briklis, będziemy mogli osiągnąć wysoki poziom wydajności produkcji, jak również dobry poziom jakości wytwarzanego brykietu. To zaś, jest kwestią zdecydowanie najważniejszą w tym przypadku.

Podsumowanie.

Należy tutaj więc podkreślić, iż brykiet z trocin, to materiał opałowy charakteryzujący się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń i dobrym poziomem produkcji energii cieplnej. Wytwarzanie brykietu nie jest niczym skomplikowanym, choć trzeba przyznać, iż nowoczesne brykieciarki będą bardzo zaawansowanymi urządzeniami, pozwalającymi na osiągnięcie wysokiej wydajności i jakości produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *