26 września, 2023
Chamonix. Trekking niemalże idealny.

Chamonix. Trekking niemalże idealny.

Chamonix to jedna z najbardziej popularnych miejscowości alpejskich, mieszcząca się u podnóża szczytu Mont Blanc. Szczytu, wznoszącego się na wysokość 4810 m n.p.m. będącego jednocześnie najwyższym szczytem alpejskim. To właśnie tutaj w Chamonix, swoje wyprawy rozpoczyna większość zdobywców Mont Blanc. Tutaj także znajdziemy pomniki pierwszych jego zdobywców. Także tutaj rozpoczynają się trasy wiodące na lodowiec Mer de Glace. Wybierając się na wyprawę w Alpy, Chamonix jest tym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Co ciekawego znajdziemy w Chamonix?

Tak jak już wspomnieliśmy, atrakcji tutaj nie zabraknie dla nikogo. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, a przede wszystkim, znajdzie początki najważniejszych szlaków górskich wiodących w najciekawsze, okoliczne miejsca. Będąc w Chamonix, musimy koniecznie zobaczyć następujące miejsca:

  • Mer de Glace – najdłuższy lodowiec Alp Francuskich. Od Chamonix trzeba będzie pokonać około pół godziny drogi kolejka z Point Izabelle do stacji na Montenvers w pobliże hotelu o tej samej nazwie. Tuż obok znajduje się taras widokowy, który pozwala na podziwianie, szarego już i pokrytego skalnym gruzem lodowca Mer de Glace.
  • Hotel Montenvers – który początkowo powstał jedynie jak zwykły schron dla turystów podążających podziwiać lodowiec. Obecnie jest to przepiękny górski hotel, w którym możemy wypocząć po trudach podróży
  • Pomniki pierwszych zdobywców – czyli pomnik Horace Benedict de Sausseure i jego przewodnika Jacquesa Balmata. Jest też pomnik Michela-Gabriela Piccarda, faktycznego, pierwszego zdobywcę Mont Blanc.

Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście także liczne wycieczki wokół Chamonix, których znajdziemy co nie miara. Znajduje się tutaj duża ilość szlaków turystycznych, wiodących do ciekawych miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Większość z nich nie będzie sprawiać poważniejszych problemów podczas podróży, toteż są to w większości wycieczki przeznaczone dla każdego z nas.

Jak się przygotować do wyprawy?

W tym przypadku, bardzo istotnym elementem będzie odpowiednie zaplecze finansowe. Jeśli zdecydujmy się zatrzymać w jednym z hoteli w Chamonix, to musimy pamiętać iż do najtańszych nie będą one należały. Możemy jednak zatrzymać się gdzieś indziej, a do miejscowości wybrać się po prostu na ciekawą wycieczkę. Pozwoli nam to skutecznie ograniczyć koszty wyjazdu, dzięki czemu, znajdziemy większe rezerwy finansowe na korzystanie z wycieczek dookoła Chamonix. A przecież musimy pamiętać, iż na miejscu trzeba będzie ponosić koszty wstępu, jazdy kolejką górską. Zdecydowanie warto poszukać innych opcji, niż noclegi w jednym z tutejszych hoteli.

Podsumowanie.

Ostatecznie jednak, musimy powiedzieć, iż wyprawa do Chamonix to jedno z lepszych rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować podczas wyprawy w Alpy. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na trekkingi dookoła Mont Blanc. Tutaj zawsze znajdziemy mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia, których wspomnienia pozostaną z nami na bardzo długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *