26 września, 2023
Kabina lakiernicza dla warsztatu lakierniczego.

Kabina lakiernicza dla warsztatu lakierniczego.

Profesjonalna kabina lakiernicza to bardzo dobre rozwiązanie dla warsztatów lakierniczych. Pozwala ona osiągnąć niemalże idealne warunki do realizacji prac lakierniczych. Wobec tego też, wiele warsztatów decyduje się na tego typu inwestycje, choć trzeba przyznać, iż jest to niemały wydatek. Z drugiej jednak strony, podniesienie jakości realizowanych prac lakierniczych jest warte pewnych inwestycji. Sprawdźmy więc, dlaczego kabina lakiernicza jest tak efektywnym rozwiązaniem w tym zakresie? Co w niej takiego jest, że umożliwia osiągnięcie wyższego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Czym jest kabina lakiernicza?

Przede wszystkim, trzeba sobie powiedzieć nieco więcej na temat tego, czym w ogóle jest kabina lakiernicza. Otóż jest to kabina, niejako dodatkowe pomieszczenie, postawione wewnątrz warsztatu. Jest ona w pełni odizolowana od otoczenia, a tym samym od pojawiających się w nim zanieczyszczeń lotnych. Wyposażona jest najczęściej także w autonomiczny system wentylacji i filtracji powietrza, oraz w własną sprężarkę. Inwestycja w kabinę lakierniczą usprawnia więc wiele procesów, a przede wszystkim:

  • Zapewnia czystość atmosfery roboczej – dzięki izolacji od otoczenia i własnemu systemowi wentylacji i filtracji.
  • Gwarantuje wysoką jakość realizowanych prac – posiada własną sprężarkę, do której trafia przefiltrowane uprzednio powietrze. Proces lakierniczy odbywa się po podłączeniu pistoletu bezpośrednio do zaworów w ścianach kabiny.
  • Reguluje warunki pracy – gwarantuje stabilne utrzymanie parametrów pracy. Utrzymuje stabilną temperaturę i wilgotność wewnętrzną na optymalnym poziomie dla realizacji prac lakierniczych.

Można więc powiedzieć, iż kabina lakiernicza, jest rozwiązaniem bardzo efektywnym, gwarantującym wyraźny wzrost jakości realizowanych prac.

Czy sama kabina lakiernicza wystarczy aby osiągnąć wysoki poziom jakości?

Z całą pewnością jest ona jednym z rozwiązań. Niemniej jednak aby system filtracji powietrza w kabinie lakierniczej, zapewniał maksymalny poziom oczyszczenia atmosfery, to wewnątrz warsztatu nie możemy mieć do czynienia z ogromną ilością zanieczyszczeń. Dlatego też, niezbędne jest zainwestowanie w odpowiednie systemy filtracji wewnętrznej oraz zewnętrznej. Dzięki temu, do systemu wentylacji kabiny lakierniczej, trafiać będzie powietrze już wstępnie oczyszczone. System zaś, będzie musiał jedynie zadbać o przechwycenie pozostałych, lotnych zanieczyszczeń, aby zapewnić wysoki poziom jakości realizowanych prac.

Dodatkowe koszty.

Sam zakup kabiny lakierniczej to jednak jeszcze nie wszystko. Niezbędne jest tutaj także odpowiednie wyposażenie dla kabin lakierniczych. Wiąże się to z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, jednakże w ogólnym rachunku, nie stanowią one tak wielkiego wydatku, jak zakup kabiny. Poza tym, wszystkie te inwestycje przyczyniają się do podniesienia jakości realizowanych prac, co oczywiście zapewnia warsztatowi lepszy poziom zbytu. Zadowoleni z jakości usług klienci, będą chętniej wracać z nowymi zleceniami, jak również będą polecać swoim partnerom biznesowym usługi takiego warsztatu.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż kabina lakiernicza to bardzo dobre rozwiązanie dla warsztatu lakierniczego, które pozwala osiągnąć maksymalnie wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych. Inwestycje w tego typu wyposażenie zawsze będą korzystnie wpływać na kondycję warsztatu, który dzięki temu będzie realizować więcej zleceń. To oczywiście przekładać się będzie na większe zyski i możliwości kolejnych inwestycji w jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *