26 września, 2023
Pompy zatapialne marki Evak.

Pompy zatapialne marki Evak.

Wszechstronne, wydajne i trwałe, pompy zatapialne marki Evak, to na chwilę obecną jedne z bardziej popularnych urządzeń tego typu na naszym rynku. Pompy te charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wszechstronnością zastosowań. Firma Evak dostarcza kilka typoszeregów pomp zatapialnych przeznaczonych do różnych zastosowań. W każdym z nich znajdziemy wiele modeli o zróżnicowanej mocy, wydajności, czy też wysokości podnoszenia. Dzięki temu, że pompy zatapialne marki Evak występują tak licznie, praktycznie do każdego zastosowania można będzie dobrać odpowiednią pompę tego producenta.

Jakie pompy zatapialne marki Evak są dostępne naszym rynku?

Jak już wspomnieliśmy, pompy zatapialne marki Evak występuja w kilku typoszeregach o różnym przeznaczeniu. Różnią się od siebie pod względem konstrukcyjnym, zastosowanych materiałów i rozwiązań technologicznych. Każdy typoszereg będzie przeznaczony do zupełnie innych aplikacji. Pompy zatapialne marki Evak dzielimy na następujące typoszeregi:

Pompy zatapialne Evak EUS – dostępne w wersjach 230V oraz 400V. Przeznaczone do pompowania wody zanieczyszczonej oraz osadów z wyłączeniem elementów włóknistych. Są to idealne pompy do realizacji prac odwodnieniowych w branży budowlanej.

Pompy zatapialne Evak EUB – pompy zatapialne wyróżniające się górnym wylotem i płaszczem wodnym odpowiadającym za chłodzenie pompy. Dzięki temu, może ona bezproblemowo pracować nawet w przypadku, kiedy zanurzony jest tylko kosz ssawny. Przeznaczone do pompowania wody czystej, ale także zawierającej materiały ścierne takie jak piasek czy też muł organiczny.

Pompy zatapialne Evak EUBR – pompy o podobnej konstrukcji co typoszereg EUB, przy czym ten typoszereg jest przeznaczony do realizacji odwadniania do sucha. Pozwala na skutecznie usuwania wody do poziomu nawet 1-2mm. Wirnik o wysokiej odporności na ścieranie.

Pompy zatapialne Evak Hippo – to z kolei pompy przeznaczone do pracy ze ściekami i szlamem. Dysponują pełnym wolnym przelotem o średnicy 50mm. Dzięki wycofanemu wirnikowi Hortex, pompy te są wyjątkowo odporne na zatykanie się w kontakcie ze szlamem i osadami. Dostępne są wersje zasilane prądem 230V, jak również mocniejsze jednostki wymagające zasilania 400V.

Pompy zatapialne Evak Steel (EWS) – urządzenia do pracy przy pompowaniu cieczy agresywnych chemicznie. Konstrukcja pompy oparta jest o odporną na korozję stal nierdzewną AISI 316. Są wyposażone w wolny przelot zanieczyszczeń w zakresie 35-50mm. Sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych (ścieki chemiczne), w środowisku korozyjnym, przy pompowaniu solanki lub wody morskiej. Bardzo dobrze radzą sobie także z pompowaniem cieczy zawierających materiały ścierne.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż pompy zatapialne marki Evak to absolutnie pierwsza liga na rynku urządzeń pompowych. Szeroki wachlarz dostępnych modeli w każdym typoszeregu sprawia, iż nawet najbardziej wymagający użytkownicy znajdą model spełniający ich oczekiwania. Bez wątpienia, pompy zatapialne marki Evak to opłacalna inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa, które regularnie musi przeprowadzać prace odwodnieniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *