26 września, 2023
Spawanie elementów ciężkich.

Spawanie elementów ciężkich.

Współcześnie, spawanie elementów ciężkich i dużych, wymaga zastosowania manipulatorów spawalniczych. Oczywiście możliwe jest ich spawanie w standardowych warunkach, z wykorzystaniem suwnicy do ich ciągłego obracania. Takie podejście jest jednak mniej efektywne i wiąże się z wieloma zagrożeniami. W tym przypadku to jednak nowoczesne manipulatory spawalnicze, będą najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Pozwalają nam bowiem na skutecznie spawanie elementów ciężkich bez konieczności ciągłego ich przewracania przy pomocy suwnicy.

Co nam daje spawanie elementów ciężkich z wykorzystaniem pozycjonerów spawalniczych?

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć, iż pozycjonery spawalnicze to specjalne urządzenia, które umożliwiają nam montaż spawanych ciężkich elementów na stole roboczym a następnie ich dowolne obracanie, podnoszenie i nachylanie. Dzięki temu, w wielu przypadkach, możliwe jest wykonanie wszystkich spoin nawet na jednym tylko mocowaniu spawanego elementu. Ogranicza to znacznie straty czasu, związane z koniecznością obracania spawanego elementu, jak również minimalizuje ryzyko wypadkowe z tym związane.

Wdrażając spawanie elementów ciężkich przy pomocy pozycjonerów spawalniczych, zapewniamy wiec sobie o wiele większy poziom wydajności pracy w spawalniach przemysłowych. Pozwala to z kolei na podniesienie efektywności pracy całego przedsiębiorstwa oraz na realny wzrost bezpieczeństwa pracowników. Są to korzyści, których nie można zbagatelizować. Dla takich korzyści inwestycje będą zawsze, w pełni uzasadnione.

Zakup odpowiedniego pozycjonera spawalniczego.

Aby spawanie elementów ciężkich w optymalnych warunkach było jednak możliwe, należy w pierwszej kolejności zakupić odpowiednio dobrany do danego procesu technologicznego pozycjoner spawalniczy. Musimy bowiem pamiętać, iż obecnie mamy do wyboru cały szereg, różnorodnych pozycjonerów, dopasowanych do skutecznego spawania różnych elementów wielkogabarytowych i ciężkich. Kluczowe jest optymalne dobranie pozycjonera do zakresu realizowanych prac na danym stanowisku spawalniczym.

Pozycjoner spawalniczy na zamówienie

Możliwe jest także wykonanie pozycjonera na specjalne zamówienie. Dzięki temu, można dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb, dzięki czemu spawanie elementów ciężkich będzie zoptymalizowane tak dobrze, jak to tylko jest możliwe do osiągnięcia. w tym celu trzeba będzie udać się do producenta i przedstawić mu swoje wymagania. Będzie to oczywiście czasochłonne, bowiem trzeba będzie w pierwszej kolejności zaprojektować pozycjoner a dopiero potem go wykonać. Jednakże w wielu wypadkach warto iść tym kierunkiem. Czasami specyfika danych realizacji jest tak wymagająca, iż standardowe pozycjonery spawalnicze, po prostu nie będą się sprawdzać.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż spawanie elementów ciężkich możliwe jest do zrealizowania różnymi sposobami. Jednakże zastosowanie pozycjonerów spawalniczych będzie najbardziej optymalną opcją. Warto więc iść w tym kierunku inwestycyjnym, aby osiągnąć maksymalnie wysoki poziom optymalizacji procesu spawalniczego, oraz jednocześnie, zapewnić pracownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *