26 września, 2023
Wytwarzanie brykietu z odpadów drzewnych.

Wytwarzanie brykietu z odpadów drzewnych.

Wytwarzanie brykietu jest procesem stosunkowo prostym. Aczkolwiek, aby gotowy wyrób spełniał wszystkie normy i wymagania, kwestią kluczową jest prawidłowe przygotowanie infrastruktury magazynowej i produkcyjnej. Głównym zadaniem jest zabezpieczenie składowanego surowca i gotowego wyrobu przed negatywnym działaniem wilgoci. Oczywiście trzeba będzie także zaopatrzyć się w odpowiedniej klasy, nowoczesne maszyny do produkcji brykietu. Samo zaś wytwarzanie brykietu, nie wymaga zbyt wielkich nakładów finansowych. Wystarczy zadbać o ciągłość pozyskiwania surowca, a produkcja będzie realizowana na odpowiednio wysokim poziomie.

Jakich warunków wymaga prawidłowe wytwarzanie brykietu drzewnego?

Tak jak już powiedzieliśmy, kluczową kwestią jest przygotowanie niezbędnej infrastruktury magazynowej i produkcyjnej. Powinno to wyglądać mniej więcej tak, że pomieszczenia magazynowe są odpowiednio wentylowane i utrzymywana jest w nich stała temperatura. Dodatkowo, warto przygotować także pomieszczenie suszarni komorowej, gdzie surowiec do produkcji brykietu, będzie dodatkowo suszony, jeśli został zawilgocony u dostawcy lub podczas transportu.

Chodzi tutaj o to, iż sam proces produkcji, mimo iż jest szalenie prosty, to jednak wymaga dostarczenia surowca o niezbyt wysokiej wilgotności. W tym bowiem przypadku wytwarzanie brykietu, jest realizowane pod wysokim ciśnieniem i przy udziale wysokiej temperatury. Prasowane wióry i trociny wydzielają żywicę, która posłuży w procesie produkcji, jako lepiszcze do brykietu. Nadmierna ilość wilgoci mogłaby negatywnie wpłynąć na proces scalania. Co prawda wysoka temperatura w procesie wytwarzania jest generowana właśnie w celu odparowania nadmiernej wilgoci, jeśli jednak będzie jej zbyt dużo, to niestety nie będzie możliwe prawidłowe scalenie ze sobą cząstek surowca w jeden brykiet.

Maszyny do produkcji brykietu.

Istotnym wydatkiem, bez którego wytwarzanie brykietu będzie niemożliwe jest zakup niezbędnych maszyn produkcyjnych. Obecnie, jednym z najpopularniejszych rozwiązań będzie brykieciarka Briklis. Są to maszyny nowoczesne i bardzo wydajne. Umożliwiają produkcję brykietu w różnych kształtach, w zależności od aktualnego zapotrzebowania na rynku. Co ważne, firma Briklis, dostarcza na rynek nie tylko pojedyncze brykieciarki. Możliwe jest także pozyskanie kompletnych linii produkcyjnych, wyposażonych w rozdrabniarki oraz suszarnie. Jest to więc dostawca kompleksowych rozwiązań, dzięki którym wytwarzanie brykietu drzewnego jest o wiele prostsze i bardziej wydajne.

Podsumowanie.

Należy więc powiedzieć, iż samo wytwarzanie brykietu nie będzie stwarzać większych trudności. Trzeba jednak się odpowiednio przygotować i stworzyć dobre warunki produkcyjnej na obiektach. Tylko w taki sposób możemy zapewnić, iż wytwarzanie brykietu będzie realizowane poprawnie i z odpowiednią wydajnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *